Crystal Forest

Crystal Forest

Star Star Star Star Star
(
4
glosow)
Świeży
Szczegóły gry

Crystal Forest – darmowy automat do gry

Crystal forest to slot hazardowy online osadzony w bajkowym świecie. Tłem dla zabawy jest mroczny i tajemniczy las, w którym możemy spotkać magiczne istoty jak wróżki czy jednorożce. Pozostałe symbole również nawiązują do bajkowego świata. Znajdziemy w nim więc motyle, grzyby, zające, różdżki, lampy czy wianki.

Ten magiczny slot jackpot powstał w samym sercu światowego hazardu, czyli w Las Vegas.  Jego twórcą jest bowiem firma Scientific Games, której siedziba mieści się w światowej stolicy hazardu. Firma ta zajmuje się dostarczaniem szerokiej gamy produktów i usług związanych z hazardem. Tworzenie gier to tylko jedno z ich zajęć. Jak więc poradzili sobie ze stworzeniem omawianego slotu? Tego właśnie dowiemy się w tej recenzji.

Na naszej stronie znajdziesz Crystal Forest za darmo. Co więcej, u nas możesz grać w Crystal Forest bez rejestracji. Skorzystaj więc z tej możliwości i ćwicz grę. Kiedy już zrozumiesz jej działanie i wybierzesz odpowiednią dla siebie strategie, możesz przejść do kasyna online i grać w Crystal Forest na prawdziwe pieniądze.

Crystal Forest – główne funkcje

Crystal Forest gra posiada większość funkcji popularnych w slotach online. Mamy w niej autogrę, symbol wild czy rundę bonusową z darmowymi spinami. W tym slocie zbudowanym z pięciu bębnów i trzech linii zabrakło jednak symbolu scatter.

Ciekawą funkcją w Crystal forest jest kaskada. Polega ona na tym, że symbole, które przyniosły wygraną, znikają, a w ich miejsce wpadają z góry nowe, dając kolejne szanse na wygrane. Wiąże się z nią jeszcze ciekawy bonus, omówimy go w dalszej części tej recenzji.  Średni zwrot dla gracza, czyli RTP, jest na dobrym poziomie 95,01%. Znamy automaty z lepszym wynikiem, ale 95% to niewątpliwie dobry wynik.

Jak zagrać w Crystal Forest?

Przygodę z Crystal Forest automat musimy rozpocząć od zapoznania się z zasadami gry i funkcjami automatu. Aby to zrobić, klikamy przycisk oznaczony pytajnikiem. Znajduje się on na dolnym pasku pod ekranem gry. Znajdziemy tam też ustawienia, gdzie możemy wyłączyć dźwięk i nasze aktualne saldo. Kiedy już zapoznamy się z zadami, musimy wybrać stawkę, o jaką będziemy grać.

Służą do tego przyciski “+” i “-”. Zalecamy rozpocząć od niskich stawek, aby zaznajomić się z grą. Należy również pamiętać, że stawka, jaką wybierzemy, jest mnożona przez 25 linii wygrywających. Dlatego gra na stawce 1, tak naprawdę będzie nas kosztowała 25. Kiedy już to zrobimy, możemy przejść do sedna gry na automacie.

Aby uruchomić losowanie w Crystal Forest demo, należy kliknąć największy przycisk w prawym dolnym rogu ekranu. Alternatywą dla ręcznego uruchamiania kolejnych losowań jest autogra. W tym wypadku to automat uruchamia kolejne losowania. Nasze zadania ogranicza się do wybrania przez ile losowań funkcja ta, ma być aktywna. Możemy też zaprogramować, kiedy ta gra ma się zatrzymać.

Może się tak stać, kiedy strata przekroczy wybraną przez nas kwotę lub kiedy pojedyncza wygrana przekroczy daną wartość. Przycisk uruchamiający autogrę znajduje się w lewej części ekranu i jest oznaczony trójkątem oplecionym dwiema strzałkami. Możemy również przedwcześnie zatrzymać tę funkcję, klikając w tym samym miejscu. Wygraną przynoszą nam przynajmniej trzy identyczne symbole na jednej z linii wygrywających. Ich wysokość zależy od wysokości stawki, rodzaju symbolu oraz jego ilości. W kolejnym akapicie przedstawiliśmy przykładową tabelę wypłat.

Bonusy za grę w Crystal Forest

W tabeli poniżej przedstawiliśmy wysokości wygranych dla wszystkich występujących w grze symboli. Prezentowany przykład zawiera informacje o wygranych przy maksymalnej stawce wynoszącej 5. Należy przy tym pamiętać, że w Crystal Forest online mamy aż 25 linii wygrywających, a stawka bazowa jest mnożona przez ilość linii. Dlatego całkowita stawka wynosi w takim wypadku 125. W trakcie gry możesz sprawdzić wysokości wygranych dla aktualnej stawki, klikając przycisk w lewym dolny rogu ekranu. Tam też znajdziesz sposób ułożenia linii wygrywających.

Symbol x3 x4 x5
Jackpot 150 750 3,750
Wróżka, jednorożec, motyl, biedronka, grzyb  

125

 

500

 

2,500

Zając 100 250 1,250
Kwiat 75 200 1,000
Muchomor 50 150 750
Różdżka, Lampa 25 100 500
Butelka, wianek 25 100 400

Oprócz standardowych wygranych Crystal Forest automat do gry zawiera także bonusy bez depozytu za grę. Pierwszym z nich jest symbol Wild. Zastępuje on wszystkie inne symbole i może pojawić się na bębnach od 2 do 5.

Również wspomniana wcześniej kaskada daje ciekawy bonus. 4 lub więcej kolejnych kaskad aktywuję rundę bonusową z darmowymi spinami. 4 kolejne kaskady dają 7 darmowych obrotów. 5 kolejnych kaskad daje 10, 6 to 15, 7 to 25, a 8 kolejnych kaskad to aż 50 darmowych obrotów. W trakcie rundy bonusowe używany jest inny zestaw bębnów. Stawka jest identyczna jak w obrocie, w którym została aktywowana, wygrane są jednak takie jak w grze podstawowej. Jeśli w trakcie rundy bonusowej zdobędziemy 4 lub więcej kaskad, do naszej puli zostaną dodane kolejne darmowe spiny. Runda bonusowa może również zostać uruchomiona losowo na koniec obrotu, który normalnie by jej nie uruchomił. W takim przypadku aktywuje się 7  darmowych spinów.

Crystal Forest – podsumowanie recenzji

W naszej opinii Scientific Games poradziło sobie doskonale z zadanie stworzenia slotu owoce online. Automat Crystal Forest jest wykonany bezbłędnie. W grze nie pojawiają się żadne błędy, grafiki są wykonane bardzo starannie, a animacje wyświetlają się płynnie. Temat automatu może nie powala, ale jest na pewno interesujący i wprowadza nas w bajkowy klimat. Jedynym minusem, jaki dostrzegamy, jest warstwa dźwiękowa. Brakuje muzyki pasującej do bajkowego klimatu, a efekty dźwiękowe potrafią po pewnym czasie irytować. Na słowa uznania zasługuje za to system premiowania gracza.

Funkcja kaskady daje więcej szans na zwycięstwo, a dodatkowo może doprowadzić do darmowych spinów, których w Crystal Forest może być nawet 50. Korzystne dla gracza jest również to, że w trakcie rundy bonusowej można zdobywać kolejne darmowe spiny. Podczas testowania automatu zdarzyło nam się to trzy razy z rzędu. W taki sposób bardzo szybko podwoiliśmy saldo. Dlatego z czystym sumieniem możemy polecić Ci ten slot. Na koniec pragniemy życzyć Ci 8 kaskad z rzędu i wysokich wygranych w grze na prawdziwe pieniądze w kasynie online.